Zakład Aktywności Zawodowej Centrum Natura

Z dniem 1 czerwca 2019 roku rozpoczął swoją działalność Zakład Aktywności Zawodowej Centrum Natura Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Budach Głogowskich. Jest to pierwszy ZAZ powadzony przez rzeszowską Caritas, która dla osób z niepełnosprawnością prowadzi również 5 warsztatów terapii zajęciowej oraz 2 środowiskowe domy samopomocy.

ZAZ Centrum Natura prowadzi działalność o profilu hotelarskim. Obiekt dysponuje 60 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym zapleczem sanitarnym i telewizorami.

Specjalizujemy się w w obsłudze grup zorganizowanych stacjonarnych oraz na pobyty jednodniowe, kadra zapełnia czas wolny prowadząc zajęcia animacyjne, zajęcia z mikroskopami, warsztaty artystyczne oraz rekreację, strzelanie z wiatrówek i zajęcia sportowe. Organizowane są pobyty grup szkolnych, półkolonie, obozy sportowe, pikniki, wycieczki osób z niepełnosprawnością – grupy z warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, środowiskowych domów samopomocy, ośrodków wsparcia. Z boiska Centrum prowadzony jest coroczny półmaraton „Biegam i Wspieram” oraz marsz Nordic Walking na 5km w ramach Rodzinnego Pikniku.

W ZAZ Centrum Natura znalazło zatrudnienie 30 osób niepenosprawnych

w III działach: hotelarstwo, gastronomia, zieleń.

W nowym ZAZ zatrudnienie zyskało 30 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz 9 osób obsługi. Dla wielu osób z niepełnosprawnością to pierwsze w życiu miejsce pracy i często pierwsza forma aktywności. 10 osób to absolwenci warsztatów terapii zajęciowej i pobliskich ŚDS.

Co możemy zaoferować?

Pokoje 2,3 osobowe

Z pełnym węzłem sanitarnym, TV. Przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sala zabaw

Sala zabaw dla dzieci i młodzieży.

Lokalizacja

Otoczenie ZAZ Centrum Natura to 4,5 h terenów zielonych, lasów i łąk.

Mini strzelnica

Mini strzelnica, sprzęt sportowy, slackline.

Sala multimedialna

Sala konferencyjna wyposażona w sprzęt multimedialny dla 200 osób.

Posiłki

Smaczne posiłki, grill, ognisko, serwisy kawowe.

Siłownia

Siłownia z bieżnią, Atlasem do treningu, rowerkiem, stoły do ping-ponga.

Ścieżki dydaktyczne

Z ośrodka wychodzą ścieżki dydaktyczne do lasu. W odległości kilku kilometrów znajduje się Rezerwat Przyrody „Zabłocie”